Przedszkole nr 103 w Poznaniu - Pan Kleks

Apel do Rodziców!

Prosimy przeczytać do końca treść naszego apelu!

Huggy Wuggy – czyli o tym jak bardzo niebezpieczny trend dotarł do naszego przedszkola…

Drodzy Rodzice/Opiekunowie, jeden z nauczycieli zwrócił uwagę na niebieską maskotkę znajdującą się na półce w szatni naszych przedszkolaków.  W trosce o Państwa dzieci, apelujemy o szczegulną ostrożność w wyborze zabawek dla dzieci.

Przedstawiona zabawka -HUGGY WUGGY, jest postacią z gry.  PRZYTULA I ZABIJA.

DLACZEGO NALEŻY UNIKAĆ TEJ ZABAWKI???

Zabawka prowokuje dzieci do udziału w krzywdzących i niebezpiecznych zabawach. W zabawie dzieci pojawiają się: bolesne uściski, straszenie śmiercią, agresja wobec innych uczestników zabawy.

Mottem przewodnim tego jakże milutkiego stworka jest: „Przytul mnie, a Cię zabije!!” Przytula po to by zabić, a czerwień na jego twarzy otaczająca liczne zęby jest symbolem krwi jego ofiar.

Samo posiadanie zabawki potęguje dziecięce zainteresowanie grą, która je przeraża, a jest przeznaczona dla dzieci 16+, choć dostęp do niej powinny mieć tylko osoby dorosłe.

Dzieci trafiają na nią na YouTube, oglądają grę rodzeństwa, słuchają z zainteresowaniem rozmów starszych kolegów na podwórku, dołączają do świata, w którym zabawki mordują.

Zaburza to dziecięce poczucie bezpieczeństwa.

Huggy Wuggy jest grą na podstawie której powstało w internecie wiele agresywnych, przerażających treści. Państwa dzieci mogą trafić na nie bez żadnych trudności na ogólnodostępnym serwisie YouTube. Podobnie jak na kolejne wersje brutalnego serialu SQUID GAME z udziałem jednorożców, czy nawet świnki Peppy… W którym postacie giną w brutalny sposób po przegranej w dziecięcej grze. A to tylko dwa najmodniejsze tytuły ostatnimi czasy w oceanie niewłaściwych treści w internecie.

Dzieci rezygnują z rozwojowej zabawy na rzecz aktywności opartej na wzajemnym straszeniu się, gonieniu, przerażaniu drugiej osoby. Obniża to możliwość rozwoju twórczego, jest przeszkodą w realizowaniu zadań przedszkola.

Przedszkolaki absolutnie nie są na nie gotowe. Rozwijające się układy nerwowe, wciąż raczkująca teoria umysłu, początki rozumienia emocji, kształtowanie wrażliwości, empatii, wciąż zbyt niska umiejętność kontroli emocji i samoregulacji, postępująca nauka norm i zasad społecznych, w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym nie odróżnianie jeszcze w pełni fikcji od świata realnego kontra normalizowanie brutalności, upowszechnianie przemocy, wzbudzanie strachu.

Co mają zrobić dzieci z przesyceniem tak wieloma agresywnymi wzorcami zachowania na ekranie, kiedy ich rozwój polega na naśladowaniu i eksperymentowaniu i w ten sposób zdobywają nowe umiejętności?

Jak mają sobie poradzić z tak dużym przeładowaniem lękiem po obejrzeniu morderczych scen podrasowanych zatrważającą muzyką.

Drodzy Rodzice kontrolujcie treści, które docierają do Waszych dzieci. Pozwólmy im się prawidłowo rozwijać. Nie niszczmy ich świata.

Chrońmy je przed czym możemy je chronić, dopóki nie będą w stanie ochronić się sami.

Zachęcamy do zapoznania się z tym, co otacza nasze dzieci:

Linki do filmików:

1. https://www.youtube.com/watch?v=SqDrO440MRA

2. https://www.youtube.com/watch?v=9_G0AzNAxr8

3. https://www.youtube.com/watch?v=FKDpu7VWaPE

Przedszkole nr 103 w Poznaniu

Napisz do Nas wiadomość!